Projekt fotograficzny zamki w Polsce


Zamki na Słowacji

Opisanych obiektów: 5

Słowacja to kraj na którego terytorium znajduje się ponad setka zamków część z nich jest oczywiście w ruinie jednak jest wiele naprawdę wyjątkowych zabytków. Ze względu na ukształtowanie terenu dominują wysoko położone zamki górskie szczególnie w pasie Karpat. Natomiast najmniejszą ich ilość znajdziemy w rejonach bardziej nizinnych czyli w Kraju Nitrzańskim oraz Trnawskim.

Zamek w Bratysławie

Region: Bratysławski kraj


  Udostępniony zwiedzającym

Zamek Spiski

Region: Preszowski kraj


  Udostępniony zwiedzającym

Zamek w Kežmarku

Region: Preszowski kraj


  Udostępniony zwiedzającym

Zamek w Holumnicy

Region: Preszowski kraj


  Dostępny

Zamek Orawski

Region: Żyliński kraj


  Udostępniony zwiedzającym

Zwiedzanie Słowackich zamków stanowi świetną atrakcje jednak aby zobaczyć wszystkie z nich trzeba zarezerwować sobie dużo wolnego czasu. Szczególnie znalezienie mniej znanych ruin może być kłopotliwe. Pomóc może mapa Słowacji z zaznaczonymi zamkami i ich ruinami które zachowały się do dziś Mapa Słowackich Zamków


Oznaczenia

Zamki opisane w serwisie podzielone są na cztery grupy ze względu na możliwość zwiedzania i dostępność.

Udostępnione zwiedzającym to zamki przystosowane do zwiedzania z wyznaczoną trasą dla turystów, zwykle płatne.

Dostępne są to najczęściej ruiny zamków do których dostęp nie jest ograniczony jednak nie są przygotowane do zwiedzania.

Dostępne częściowo zwykle są to zabytki które pełnią obecnie inną funkcję można je obejrzeć z zewnątrz ale najczęściej nie można zwiedzać wnętrz.

Niedostępne zamki i ruiny do których nie można się dostać, zwykle zamknięte lub ogrodzone najczęściej prywatnych właścicieli.