Projekt fotograficzny zamki w Polsce


Zamki na Węgrzech

Opisanych obiektów: 2

Położone w Europie środkowej Węgry są niemal w całości nizinne. Góry i wyżyny znajdują się jedynie w północnej i północno-zachodniej części kraju. Mapa geograficzna pokrywa się dokładnie z obszarem powstawania zamków. Największą ich ilość jest właśnie w północnym i północno-zachodnim regionie kraju. Natomiast w południowo wschodniej części znajduje się jedynie kilka z 126 zamków i ruin na terenie obecnych Węgier które przetrwały do dzisiaj.

Zamek Budapeszt

Region: Pest


  Udostępniony zwiedzającym

Zamek Bory w Székesfehérvár

Region: Fejér


  Udostępniony zwiedzającym

Zwiedzanie Węgierskich zamków stanowi świetną atrakcje jednak znalezienie wszystkich obiektów których jest łącznie 126 może być kłopotliwe. Pomocna może więc być mapa Węgier z zaznaczonymi zamkami i ruinami które zachowały się do dziś. Zobacz mapę Węgierskich Zamków.


Oznaczenia

Zamki opisane w serwisie podzielone są na cztery grupy ze względu na możliwość zwiedzania i dostępność.

Udostępnione zwiedzającym to zamki przystosowane do zwiedzania z wyznaczoną trasą dla turystów, zwykle płatne.

Dostępne są to najczęściej ruiny zamków do których dostęp nie jest ograniczony jednak nie są przygotowane do zwiedzania.

Dostępne częściowo zwykle są to zabytki które pełnią obecnie inną funkcję można je obejrzeć z zewnątrz ale najczęściej nie można zwiedzać wnętrz.

Niedostępne zamki i ruiny do których nie można się dostać, zwykle zamknięte lub ogrodzone najczęściej prywatnych właścicieli.