Projekt fotograficzny zamki w Polsce


Zamek w Bratysławie

Zamki na Słowacji

Ocena: 4.8

Opis

Zamek w Bratysławie położony jest na wzgórzu tuż nad brzegiem Dunaju. Budynek zamku składa się z czterech wież (po jednej w każdym rogu) i dziedzińca ze studnią o głębokości 80 metrów. Pierwszy kamienny zamek zbudowany został w X wieku jednak przebudowano go w stylu renesansowym a następnie barokowym w XVII wieku. Ściany i korytarze wewnętrzne zawierają jednak wciąż fragmenty starych gotyckich i renesansowych elementów konstrukcyjnych.

Zabytkowy zamek

Położenie i dojazd

Znalezienie zamku nie stanowi problemu, położony jest na wysokim wzgórzu i widoczny z daleka. Polecam wejść na teren zamku przez Bramę Wiedeńską od ulicy Palisády gdzie przy odrobinie szczęścia znajdziemy miejsce do parkowania.

GPS: 48.142139 N 17.099902 E

Mapa Zamek w Bratysławie
Bratysława mapa

Zwiedzanie


Zwiedzanie wzgórza zamkowego w Bratysławie zajmuje minimum kilka godzin. Budynek zamku to oczywiście najważniejsza ale nie jedyna jego atrakcja. Barokowy ogród kilka dziedzińców oraz pomników a także bramy których znajdziemy cztery (Wiedeńska, Leopolda, Zygmunta, Świętego Mikołaja). Na szczególną uwagę zasługują tarasy z widokiem na Dunaj i miasto. Ponadto można zrobić sobie wycieczkę wzdłuż murów i dojść do starego miasta Bratysławy.


Galeria zdjęć