Projekt fotograficzny zamki w Polsce


Zamek Raeren

Opis zamku

Zamek Raeren zbudowany został prawdopodobnie w pierwszej połowie XIV wieku jednak pierwsza wzmianka o jego istnieniu pochodzi z 1425 roku. Początkowo składał się jedynie z kwadratowej wieży mieszkalnej o dwóch kondygnacjach. Pierwszym znanym właścicielem był Johann van den Roideren. Dużą przebudowę zamku wykonał Philipp von Lomont pod koniec XVI wieku. Powiększono część mieszkalna i dobudowano dwa skrzydła oraz dwie narożne baszty. Dobudowano także mury obronne nadając całej budowli prostokątny kształt z wewnętrznym dziedzińcem. Kolejnej przebudowy zamku dokonał Peter Joseph de Nys po 1791 nadając kompleksowi cech stylu romantycznego.

Zamek Raeren

Położenie i dojazd

Zamek znajduje się przy ulicy Burgstraße pod numerem 103 w miejscowości Raeren. Burgstraße jest jedna z głównych ulic znalezienie więc zabytku nie sprawia więc żadnych kłopotów. Obok zamku po przeciwnej stronie ulicy znajduje się parking.

Belgia

Mapa Zamek Raeren
Raeren

50.678574 N, 6.120601 E

Zwiedzanie


Zamek Raeren jest udostępniony zwiedzającym można bez przeszkód wejść na dziedziniec a we wnętrzach znajduje się Muzeum ceramiki.

Galeria zdjęć

Dodaj pierwszą ocenę