Projekt fotograficzny zamki w Polsce


Zamek Neuschwanstein

Opis zamku

Budowę zamku Neuschwanstein rozpoczęto w 1869 roku na zlecenie króla bawarskiego Ludwika II Wittelsbacha. Twierdza nie jest więc średniowiecza a jedynie stylizowana na taką i dokładnie takie było założenie twórców zbudowanie idealnego zamku rycerskiego. Istniały co prawda w średniowieczu dwa małe zamki położone w miejscu obecnego Neuschwanstein jednak w XIX wieku były już od dawna w ruinie. Zamek składa się z kilku pojedynczych konstrukcji, które zostały wzniesione na długości 150 metrów na szczycie klifu. Budowlę zdobią liczne wieże, ozdobne wieżyczki, szczyty, balkony, sterczyny i rzeźby. Zgodnie ze stylem romańskim większość otworów okiennych ma formę biforium lub triforium. Zamek udostępniono zwiedzającym już w 1886 roku.

Zamek Neuschwanstein

Położenie i dojazd

Zamek Neuschwanstein znajduje siebie pobliżu niewielkiej miejscowości Schwangau na południu Niemiec w Bawarii. Należy kierować się pod adres Neuschwansteinstraße 20.

Niemcy

Mapa Zamek Neuschwanstein
Neuschwanstein

47.557938, 10.750085

Zwiedzanie


Zwiedzanie wnętrza zamku odbywa się wyłącznie z przewodnikiem w języku niemieckim lub angielskim trasa zwiedzania trwa 30 minut.

Dodaj pierwszą ocenę

Data ostatniej aktualizacji: 2024-05-14