Projekt fotograficzny zamki w Polsce


Zamek w Mikulovie

Ocena: 5.0

Opis zamku

Zamek w Mikulowie zbudowany został w XI wieku w romańskim stylu. Następnie w 1290 stał się własnością Liechtensteinow którzy przebudowali go w stylu gotyckim. W XVI wieku zamek przebudowany został na barokowy pałac. Zamek posiada dwa główne dziedzińce, które są oddzielone korytarzem łączącym zachodnie i wschodnie skrzydło. Pierwszy dziedzinie charakteryzuje kamienna wieża obok której znajduje się brama zapewniająca przejście na kolejny dziedziniec o wydłużonym kształcie. Drugi główny dziedziniec posiada gotycką studnię z XIII wieku.

Zamek w Mikulovie

Położenie i dojazd

Trudno przegapić pałac w Mikulovie imponujaca budowla góruje nad miastem i jest widoczna praktycznie z każdego miejsca. Znajduje się przy ulicy Zámek w centralnej części miasta. Niestety z parkowaniem w okolicy bywa ciężko najlepiej spróbować na jednym z parkingów przy ulicy A. Muchy (płatne).

Czechy

Mapa Zamek w Mikulovie
Mikulov w południowomorawskim kraju

48.806496, 16.636363

Zwiedzanie


Obecnie we wnętrzach zamku mieści się muzeum regionalne z wystawami przedstawiajacymi historię zamku i rodu szlacheckiego Dietrichsteinów oraz ekspozycjami archeologicznym a także wystawami poświęconymi uprawie winorośli i produkcji wina. Osobą nieprzepadajacym za zwiedzaniem muzeów pozostaje więc spacer pomiędzy murami dawnego zamku.

Nasza opinia

Trasa zwiedzania i udogodnienia 4.2

84

Łatwość dojścia i dostępność parkingu 3.9

78

Ogólne wrażenie i wysokość opłat 4.1

82

Galeria zdjęć

Ocena: 5.0 (na podstawie 1 opinii)

Często zadawane pytania

Jak długo Mikulov należał do rodziny Liechtensteinów?

Zamek w Mikulovie był własnością rodziny Liechtenstein od 1249 do 1560 roku, przez większość czasu był ich główną siedzibą.

Data ostatniej aktualizacji: 2024-02-01