Projekt fotograficzny zamki w Polsce


Zamek w Löcknitz

Ocena: 4.0

Opis zamku

Murowany zamek w Löcknitz powstał około 1400 roku na miejscu słowiańskiego grodziska. Zbudowany został z czerwonej cegły i kamienia na granicy pomiędzy Księstwem Szczecińskim a Brandenburgią. W XVII wieku tuż obok zamku powstał renesansowy dwór. Obecnie zachowała się ośmioboczna wieża (donżon), piwnice, oraz pozostałości murów.

Zamek w Löcknitz

Położenie i dojazd

Löcknitz znajduje się jedyne 11 kilometrów od przejścia granicznego Lubieszyn. Natomiast sam zamek położony jest na końcu ulicy Schlossstraße. Dojazd jest bardzo prosty wystarczy skręcić z drogi 104 w lewo (jadać od polski). Oznaczonego parkingu pod zamkiem nie ma jednak zostawiliśmy auto na trawie tuz przy wejściu (stały tam też inne samochody).

Niemcy

Mapa Zamek w Löcknitz
Löcknitz w Meklemburgii-Pomorzu Przednim

53.453293 N, 14.204355 E

Zwiedzanie


Zamek udostępniony jest zwiedzającym jednak trasa zwiedzania obejmuje jedynie wejście na wieżę oraz piwnice. Pomieszczenia są prawie puste zarówno w wieży jak również w piwnicy eksponatów jest niewiele. Powinno wiec wystarczyć około pół godziny na zwiedzanie całości łącznie z obejściem zamku z zewnątrz. Cena biletów jest niska 2 euro dorośli i 1 za dziecko (dane z 2022 roku).

Galeria zdjęć

Ocena: 4.0 (na podstawie 1 opinii)