Projekt fotograficzny zamki w Polsce


Zamek w Kolding

Ocena: 5.0

Opis zamku

Zamek Królewski w Kolding zbudowany został w XIII wieku w celu obrony południowych granic Danii przed atakami ze strony księstwa Szlezwiku. Wzniesiono go na planie nieregularnego czworoboku z wysoką na 75 metrów wieżą otoczony fosą. W XVI wieku zamek przeszedł większą przebudowę w efekcie której zasypano fosę, odnowiono południowe skrzydło i zbudowano kaplicę. Kolejne przebudowa z początku XVIII wieku nadała budowli barokowego stylu jednak już w 1808 roku pożar doszczętnie zniszczył zamek. Odbudowę rozpoczęto dopiero pod koniec XIX wieku jednak była wielokrotnie przerywana głównie z powodu wojen. Odbudowę ukończono dopiero w 1991 roku choć część pomieszczeń ciągle jeszcze jest w renowacji.

Zamek w Kolding

Położenie i dojazd

Zamek znajduje się w centralnej części Kolding na wzgórzu nieopodal jeziora Slotsø. Samochodem można dojechać od ulicy Markdanersgade i zaparkować na wschód od bramy. Duży płatny parking znajduje się na dziedzińcu dawnej stajni. Uwaga płatność tylko karta i trzeba pamiętać o zakończeniu parkowania w automacie bo na początku pobiera tylko rezerwację 1 DKK.

Dania

Mapa Zamek w Kolding
Kolding w Danii Południowej

55.491575, 9.474166

Zwiedzanie


Zamek w Kolding jest świetnie przygotowany do zwiedzania. Zwiedzać można niemal cały zamek łącznie z wieżą a na trasie przygotowano liczne gry i interaktywne zabawy szczególnie dla dzieci. Szybkie zwiedzanie zajmuje ponad godzinę a żeby skorzystać z wszystkich atrakcji trzeba zarezerwować sobie około czterech godzin. Cena biletu to 130 koron dla osoby dorosłej a dzieci do 18 roku życia wchodzą bezpłatnie.

Galeria zdjęć

Ocena: 5.0 (na podstawie 1 opinii)

Data ostatniej aktualizacji: 2024-01-31