Projekt fotograficzny zamki w Polsce


Zamek Hohnstein

Ocena: 5.0

Opis zamku

Zamek Hohnstein powstał prawdopodobnie w XII wieku jako Czeska twierdza graniczna. W 1353 roku stał się własnością szlachcica Hinko Berka von Dubá z Czech a niecałe sto lat później w 1443 roku przeszedł pod władanie elektoratu Saksonii pod wodzą Fryderyka II Łagodnego z dynastii Wettinów, chociaż pozostał lennem czeskim do 1806. W następnych stuleciach zamek pełnił na przemian funkcję urzędu wyborczego, sądu i więzienia. Pierwotne drewniane konstrukcje były stopniowo zastępowane w XVII i XVIII wieku przez kamienne budynki które przetrwały o dziś.

Zamek w Hohnstein

Położenie i dojazd

Wejście do zamku znajduje się tuż obok rynku przy Obere Straße w centralnej części miejscowości. Obok bramy główne znajdziemy także parking przeznaczony dla turystów odwiedzających zamek, można także skorzystać z płatnego parkingu przy Dresdner Straße.

Niemcy

Mapa Zamek Hohnstein
Hohnstein w Saksonii

50.979488, 14.109626

Zwiedzanie


Zamek pełni obecnie kilka funkcji znajduje się w nim hotel, restauracja, wieża widokowa a także muzeum zawierając ekspozycje z historii zamku i miasta oraz przyrodnicze). Niemniej zwiedzanie dziedzińca oraz murów i budynków zamkowych jest również interesujące zważywszy na przepiękne położenie nad doliną rzeki Polenz.

Nasza opinia

Trasa zwiedzania i udogodnienia 4.0

80

Łatwość dojścia i dostępność parkingu 4.7

94

Ogólne wrażenie i wysokość opłat 4.5

90

Galeria zdjęć

Ocena: 5.0 (na podstawie 1 opinii)

Często zadawane pytania

W jakim regionie znajduje się zamek Hohnstein?

Zamek Hohnstein położony jest na obszarze Szwajcarii Saksońskiej czyli niemieckiej części Gór Połabskich.