Projekt fotograficzny zamki w Polsce


Zamek Hohnstein

Zamki w Niemczech


Opis

Zamek Hohnstein powstał prawdopodobnie w XII wieku jako Czeska twierdza graniczna. W 1353 roku stał się własnością szlachcica Hinko Berka von Dubá z Czech a niecałe sto lat później w 1443 roku przeszedł pod władanie elektoratu Saksonii pod wodzą Fryderyka II Łagodnego z dynastii Wettinów, chociaż pozostał lennem czeskim do 1806. W następnych stuleciach zamek pełnił na przemian funkcję urzędu wyborczego, sądu i więzienia. Pierwotne drewniane konstrukcje były stopniowo zastępowane w XVII i XVIII wieku przez kamienne budynki które przetrwały o dziś.

Zamek w Hohnstein

Położenie i dojazd

Wejście do zamku znajduje się tuż obok rynku przy Obere Straße obok bramy główne znajdziemy także parking przeznaczony dla turystów odwiedzających zamek.

GPS: 50.979488 N 14.109626 E

Mapa Zamek Hohnstein
Hohnstein mapa

Zwiedzanie


Zamek pełni obecnie kilka funkcji znajduje się w nim hotel, restauracja, wieża widokowa a także muzeum zawierając ekspozycje z historii zamku i miasta oraz przyrodnicze). Niemniej zwiedzanie dziedzińca oraz murów i budynków zamkowych jest również interesujące zważywszy na przepiękne położenie nad doliną rzeki Polenz.


Galeria zdjęć