Projekt fotograficzny zamki w Polsce


Zamek Děvičky

Ocena: 5.0

Opis zamku

Zamek Děvičky zbudowany został w XIII wieku na wapiennym wzgórzu o wysokości 428 metrów. Był królewskim zamkiem granicznym znanym także pod nazwami Maidenburg lub Dívčí. Początkowo była to budowla drewniana jednak pod koniec XIII wieku za panowania króla Wacława II postawiono już zamek murowany. Założenie posiadało niemal prostokątny kształt o wymiarach 19x65 metra z zaokrąglona ściana południowo-zachodnią. Zamek został wzmocniony w XVI wieku po oblężeniu Wiednia przez Turków. Zbudowano wówczas na skale po południowo-zachodniej stronie bastion armatni. Pod koniec XVI wieku zamek został przerobiony na renesansową rezydencję. Była to ostatnia rozbudowa zamku. W czasie wojny trzydziestoletnie został on splądrowany i podpalony a po najpilniejszych naprawach służył jako strażnica. Ostatecznie w XIX został opuszczony i popadł w ruinę.

Zamek Děvičky

Położenie i dojazd

Ruiny zamku położone są na sporym wzgórzu około 30 minut pieszo od miasta Pavlov. Wejście na szczyt jest dosyć męczące ze względu na duże przewyższenie. Samochód trzeba zostawić w centrum miasta Pavlov np. przy ulicy Rudolfa Gajdoše.

Czechy

Mapa Zamek Děvičky
Pavlov w południowomorawskim kraju

48.876004, 16.661988

Zwiedzanie


Ruiny zamku są udostępnione zwiedzającym bezpłatnie w związku z tym nie ma także żadnych turystycznych udogodnień. Do ruin prowadzi jedynie wytyczony szlak (ścieżka) a na szczycie należy uważać gdyż poręcze są nieliczne a położenie zamku jest naprawdę wyjątkowo trudne a skały strome.

Nasza opinia

Trasa zwiedzania i udogodnienia 3.0

60

Łatwość dojścia i dostępność parkingu 4.5

90

Ogólne wrażenie i wysokość opłat 4.2

84

Galeria zdjęć

Ocena: 5.0 (na podstawie 1 opinii)

Data ostatniej aktualizacji: 2023-10-30