Projekt fotograficzny zamki w Polsce


Zamek Stargard

Ocena: 5.0

Opis zamku

Budowa zamku Stargard rozpoczęła się w 1236 roku a powstał w celu obrony północnej części Brandenburgii. Składał się z zamku głównego na owalnym planie z jedenastoma murowanymi budynkami oraz przedzamcza znajdującego się po wschodniej stronie. Jednym z najwalniejszych obiektów na zamku głównym była wieża typu stołp zbudowana około 1245 roku. Imponująca wysokość 38 metrów i obwód 27 metrów oraz grubość murów sięgająca 4 metrów w przyziemiu czyniły z budowli ważny element obronny. Kolejną ważną częścią zamku był budynek bramny oraz kaplica. Poczałkowo powstał trzykondygnacyjny budynek bramny a kaplica znajdowała się na górnym poziomie nad zwodzonym mostem jednak w 1520 roku budynek został całkowicie przekształcony na kaplicę.

Zamek Stargard

Położenie i dojazd

Zamek znajduje się na 90 metrowym wzgórzu na południowy zachód od miasta Burg Stargard. Dojazd od ulicy Weinbergsweg jednak po wjechaniu do miasta zauważyć można drogowskazy prowadzące do zamku (dla przypomnienia po niemiecku zamek to Burg). Na miejscu tuż pod bramą znajduje się spory parkin płatny jednak jak na warunki niemieckie nie przesadnie drogo godzina 1 EURO następna 50 centów a cały dzień 6 EURO (ceny z 2022)

Niemcy

Mapa Zamek Stargard
Burg Stargard w Meklemburgii-Pomorzu Przednim

53.490290 N, 13.304840 E

Zwiedzanie


Zamek jest przystosowany i udostępniony zwiedzającym w cenie 3 EURO za osobę dorosłą (dane z roku 2022). Trasa zwiedzania jest ciekawa i obejmuje dziedziniec, piwnice, kaplicę zamkową no i oczywiście wieżę z której dobrze widać cały zamek i okolice. Warto przeznaczyć około dwie godziny na spokojne zwiedzanie.

Nasza opinia

Trasa zwiedzania i udogodnienia 5.0

100

Łatwość dojścia i dostępność parkingu 4.8

96

Ogólne wrażenie i wysokość opłat 4.8

96

Galeria zdjęć

Ocena: 5.0 (na podstawie 1 opinii)