Projekt fotograficzny zamki w Polsce


Zamek Aggstein

Zamki w Austrii


Opis

Zamek Aggstein zbudowany został na początku XII wieku. Położony jest na wzgórzu (480 metrów nad poziomem morza) nad brzegiem Dunaju w malowniczej krainie Wachau. Najstarszą częścią zamku które przetrwały do obecnych czasów są fundamenty na tzw. małym zamku natomiast znacząca większość zachowanych fragmentów pochodzi z XV wieku gdy odbudował zamek Jörg Scheck von Wald burgrabia Steyr. Ostatnia przebudowa zamku miała miejsce na początku XVIII wieku po tym czasie zamek popadł w ruine i został częściowo rozebrany.

Zamek Aggstein

Położenie i dojazd

Pomimo tego, iż zamek Aggstein znajduje się na 480 metrowym wzgórzu można dojechać samochodem praktycznie pod samą bramę. Tuż przed zamkiem znajduje się parking więc wystarczy wpisać w nawigację współrzędne zamku.

GPS: 48.314058 N 15.422272 E

Mapa Zamek Aggstein
Aggstein mapa

Zwiedzanie


Zwiedzanie zamku jest płatne i trzeba przeznaczyć dwie godziny lub dłużej jeżeli wstąpimy również do zamkowej restauracji. Główną atrakcją są przede wszystkim widoki na Dunaj i dolinę Wachau, a wiele wysoko położonych punktów zamku pełni rolę tarasów widokowych. Ciekawym elementem trasy zwiedzania są również drewniane kładki, balkony i schody ustawione w miejscach gdzie wejście po skale byłoby niemożliwe. Osoby które z każdego miejsca muszą przywieść jakiś drobiazg również będą zachwycone przed wejściem do zamku znajduje się duży sklepik z różnymi pamiątkami.


Galeria zdjęć