Projekt fotograficzny zamki w Polsce


Parkowanie w Budapeszcie


Podczas podróżowania samochodem zawsze powstaje pytanie parkowania, szczególnie w dużych miastach gdzie zwykle parkowanie jest płatne. Podczas zwiedzania zamków my także napotykamy tego typu problemy dlatego postanowiliśmy napisać jak sprawa parkowania wygląda w Budapeszcie.

Oczywiście parkowanie w centrum Budapesztu jest płatne. Opłat dokonuje się w parkometrze. Koszt około 400 forintów za godzinę około 5,2 zł (w 2019 roku). Problemem jest natomiast dokonywanie opłat gdyż parkometry przyjmują jedynie bilon. I tutaj zaczynają się schody gdyż aby zapłacić za dwie trzy godziny potrzebna jest cała garść monet, a sprzedawcy w sklepach, kantorach itp nie chcą rozmieniać banknotów. Kolejną niedogodnością jest fakt iż maksymalnym czasem za jaki można jednorazowo zapłacić są trzy godziny po tym czasie trzeba wrócić i zapłacić za kolejny czas. Na szczęście tylko do godziny 18.00.

Podsumowując jeżeli macie zamiar parkować w centrum Budapesztu na parkingach miejskich warto po drodze zacząć zbierać bilon.

Trabutium